Ochrona oczu przed promieniowaniem UV

13 grudnia 2018 admin 0 Comments

Nadeszła upragniona wiosna, a wraz z nią pierwsze promienie słoneczne. Jeśli wydaje nam się, że są one słabe i niegroźne dla nas, to jesteśmy w błędzie. Na własnej skórze możemy odczuć działanie promieni słonecznych. Niestety działa ono szkodliwie również na nasze oczy, a tego nie jesteśmy w stanie odczuć od razu.

Za oknem coraz więcej słońca i z przyjemnością wystawiamy do niego nasze twarze, czekając na nadejście lata. Wygrzewając się w promieniach słonecznych powinniśmy pamiętać o ochronie naszych oczu, ponieważ nawet jeśli wydaje nam się, że słońce nas nie razi, promienie słoneczne wdzierają się wgłąb oczu.

Każdy już z pewnością słyszał o szkodliwości promieni słonecznych dla skóry i przywykliśmy wszyscy do nacierania ciała kremami z filtrem UV. Nie wiele jednak osób wie, że promieniowanie jest też bardzo szkodliwe dla naszych oczu. Biały piasek na plaży odbija aż 80 % promieni słonecznych! Dlatego wybierając się na plażę, czy nawet na spacer w majowe popołudnie chroń oczy okularami przeciwsłonecznymi. Nawyk ochrony oczu przed słońcem można w sobie wypracować podobnie jak robimy to w przypadku skóry. Pamiętajmy jednak, że tanie okulary przeciwsłoneczne sprzedawane na ulicznych bazarach czy plażach, nie zawsze posiadają odpowiednie filtry chroniące oczy w należyty sposób. Jeśli chcemy mieć pewność, że nasze okulary będą stanowiły ochronę najwyższej jakości, zdecydujmy się na zakup markowych okularów przeciwsłonecznych, najlepiej w salonie optycznym.

Okulary przeciwsłoneczne zakupione w salonie optycznym to nie tylko gwarancja ochrony naszego wzroku, ale także szansa na modne, stylowe okulary. Salony optyczne starają się śledzić obowiązujące trendy modowe, podpatrują kolekcje największych domów mody i dostosowują swoją ofertę do obowiązujących stylów. Ponadto w takim salonie znajdziemy fachowców, którzy rzeczowo doradzą nam, które oprawki pasują do naszego kształtu twarzy, bowiem jak wiadomo, nie zawsze jest to łatwe. Z pewnością zostaniemy wysłuchani, będziemy mogli powiedzieć o swoich oczekiwaniach, a pracownik salonu dobierze nam oprawki pod kątem naszych preferencji.


O autorze

Żyjmy zdrowo!

#ochrona oczu#okulary#okulary przeciwsłoneczne#promieniowanie UV

Dodaj komentarz